Politikë

DETAJE/ Mbledhja e kryebashiakëve dhe ministrave në Shkodër, zbardhen porositë e Ramës

Shkruar nga Liberale
DETAJE/ Mbledhja e kryebashiakëve dhe ministrave në Shkodër,

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në Shkodër të gjithë kryebashkiakët socialistë dhe ministrat e kabinetit të tij.

Bëhet me dije se gjatë takimit në Shkodër është diskutuar situata në pushtetin vendor në gjithë vendin.

Kryetarët e bashkive gjithashtu shprehen shqetësimet e tyre, lidhur me problematikat që kanë hasur, së bashku lanë detyrat që duhet të ndiqen me një afat kohor të përcaktuar sipas axhendës së dakordësuar me njëri-tjetrin.

Takimi do të mbahet për dy ditë, ndërsa javën e ardhshme do të rimblidhet në Durrës Asambleja Kombëtare e PS, më datë 16 mars.

Theksojmë se deri më 15 prill do të zhvillohet procesi për zgjedhje brenda PS, ndërsa pas kësaj date do të zgjidhen delegatët e Kongresit me “një anëtar një votë”. Plani i veprimit i Partisë Socialiste për vitin 2024 do të finalizohet me mbledhjen e Kongresit të Partisë Socialiste në muajin qershor.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH