Kronikë

Vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin në Lezhë, burgim të përjetshëm për Besnik Pjetrin

Shkruar nga Liberale

Vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin në Lezhë, burgim të

Gjykata e Lezhës ka dënuar me burgim te përjetshëm, Besnik Pjetrin (Perdeda).

Ky i fundit në muajin Gusht të vitit 2022 vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin, Pjerin Perjaku 56-vjeç dhe Gent Perjaku 32-vjeç, në fshatin Grykë Zezë të Lezhës.

Pjetri u gjet fajtor për veprën penale të vrasjes dhe armëmbajtje pa leje.

Shkaki i vrasjes ishte fakti se familjarët e ish-bashkëshortes nuk e lejonin të takonte 2 vajzat. I shumëkërkuari u arrestua në Dhjetor nga forcat RENEA.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH