Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen e shiten euro, dollari, cila monedhë kryeson?

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen e shiten euro, dollari, cila monedhë

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 94.7 lekë dhe do shitet me 95. 5 lekë.

Monedha evropiane do të bihet me 103.5 lekë dhe do të shitet me 104.1 lekë. Ndërsa franga zvicerane do blihet me 107.5 lekë dhe do shitet me 108.4 lekë.

Paundi britanik në tregun e këmbimit valutor shqiptar do blihet me 120.8 lekë dhe do shitet me 121.7 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen e shiten euro, dollari, cila monedhë

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH