Ekonomi

Këmbimi valutor 14 Janar, me sa shiten e blihen sot euro dhe dollari

Shkruar nga Liberale
Këmbimi valutor 14 Janar, me sa shiten e blihen sot euro dhe dollari

Në kursin e këmbimit valutor sot (14 janar 2024), monedha e euros blihet me 103.7 lekë dhe shitet 104.4 lekë.

Dollari amerikan blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 110.6 lekë, ndërsa në shitje me 111.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.2 lekë dhe shitet me 121.3 lekë.

Dhe dollari kanadez blihet me 70.3 lekë, dhe shitet me 71.5 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH