Globi

Shkon në 4 milion e 200 mijë numri i rasteve me COVID-19 në botë

Shkruar nga Liberale
Shkon në 4 milion e 200 mijë numri i rasteve me COVID-19 në

Numri i rasteve të reja dhe vdekjeve me koronavirus vazhdon të rritet, ndërkohë që së fundmi numri i rasteve në mbarë botën ka shkuar në 4 milon e 256 mijë e 123.

Numri i të vdekurve ka shkuar në 287 mijë e 336 persona, po ashtu edhe numri i pacientëve të shëruar është rritur duke shkuar në 1 milion e 527 mijë e 617 pacientë të shëruar.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të kenë numrin më të lartë të rasteve dhe vdekjeve. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH