Aktualitet

Shënohet viktima e dytë nga zjarret në Shqipëri

               Publikuar në : 13:56 - 11/08/21 liberale

Është shënuar viktima e dytë nga zjarret në Shqipëri. Tatiana Haxhia, e cila javën e shkuar humbi bashkëshortin, nuk ka mundur dot t’u mbijetojë plagëve të marrë.

Sipas Klan News, Haxhia ka ndërruar jetë në spital pasi kishte gati 80% djegie në trup. Tatiana Haxhia bëhet kështu viktima e dytë e zjarreve në Shqipëri.

Javën e shkuar humbi jetën dhe Andrea Haxhia, bashkëshorti i saj. Shtëpia e tyre është shkatërrua gjithashtu nga zjarret që përfshinë fshatin Asim Zenel në Gjirokastër.

Flakët shkatërruan dhe hektarë të tërë me kullota dhe të bimë në disa fshatra në Gjirokastër.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back