Të gjitha

S’dalin nga shtëpia, tërhiqen zvarrë të prekurit nga koronavirusi

               Publikuar në : 12:04 - 08/02/20 liberale

Një video e shpërndarë nga “Daily Mail” po qarkullon gjerësisht në rrjet. Kjo për faktin se aty shihet se si merret me forcë një familje kineze, që dyshohet se është prekur nga koronavirusi.

Persona që mbajnë veshur maska mbrojtëse shihet se si marrin me dhunë, madje duke tërhequr zvarrë qytetarët, të cilët ulërasin dhe shtrihen përtokë, duke bërë rezistencë që të mos dalin nga banesat.

Kujtojmë se deri më tani 722 persona kanë humbur jetën nga virusi që shpërthehu në Kinë dhe që tashmë është shfaqur në disa vende të botës.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back