Aktualitet

Rama reagon për ndarjen nga jeta të arkitektit Maks Velo

Shkruar nga Liberale
Rama reagon për ndarjen nga jeta të arkitektit Maks Velo

Kryeministri Rama ka reaguar për ndarjen nga jeta të arktitektit dhe piktorit të njohur, Maks Velo. Ai është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare, pasi prej kohësh vuante nga anemia.

“Çfarë trishtimi. LAMTUMIRË MAKS”, shkruan Rama, në një postim në facebook, teksa ka publikuar edhe foton e piktorit.

Velo dhe Rama kanë qenë miq, por kohët e funidt arkitekti ishte kritik ndaj kryeministrit./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH