Aktualitet

Rama: Deri tani rreth 170 mijë qytetarë kanë përfituar pagën 40 mijë

Shkruar nga Liberale
Rama: Deri tani rreth 170 mijë qytetarë kanë përfituar

Kryeministri Edi Rama shkruan se deri më sot nga paketa e zgjeruar ekonomike për pandeminë kanë përdituar në total rreth 170 mijë qytetarë.

"? Vlorë – Anila Denaj, Ministrja e Financave dhe Ekonomisë në turin e komunikimeve të drejtpërdrejta me biznesin.

“Stamplast”, është prodhues i aksesorëve të duraluminit, eksportues në Itali dhe rajon, që falë angazhimit të Qeverisë Shqiptare ka përfituar lehtësim në tregti dhe akses në tregjet e huaja.

✅ 10 mijë e 548 qytetarë kanë përfituar nga Paketat e Qeverisë Shqiptare në Qarkun Vlorë.

✅ Deri më sot 169 mijë e 900 qytetarë dhe 46 754 biznese kanë përfituar nga Paketa e Zgjeruar prej 40 mijë lekë", shkruan Rama. /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/643358376267271

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH