Globi

Protesta të dhunshme kundër masave shtrënguese në Londër

Shkruar nga Liberale
Protesta të dhunshme kundër masave shtrënguese në

Policia arrestoi mbi 155 persona që morën pjesë në një protestë kundër masave izoluese për shkak të koronavirusit në Londër.

Protestuesit që ishin të shumtë në numër, lëshuan thirrje kundër bërjes së vaksinës së detyrueshme dhe në disa raste u përplasën me policinë, e cila iu kundërpërgjigj me të njëjtën mënyrë.

Situata duket se nuk po gjen qetësi tashmë në Britaninë e Madhe, ku dhe shumë mbështetës të Boris Johnson në parlament, kanë deklaruar votën e tyre kundër vijimit të masave antiCovid.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH