Ndërkombëtare

Pas 17 vitesh, përfundon ndërtesa më e lartë në Europë

               Publikuar në : 14:39 - 24/07/21 liberale

Ndërtesa më e lartë në Bashkimin Europian tashmë mund të quhet e përfunduar. Ajo quhet Intempo dhe është e vendosur në Spanjë.

Intempo është e lartë 187 metra e lartë dhe e përbërë nga dy kulla. Ajo nisi të ndërtohej në bregdetin e Mesdheut 17 vite më parë.

Veçori e kësaj ndërtese të lartë është ashensori, i cili lëviz me një shpejtësi 4.2 metra dhe mund të të çojë në katin e fundit vetëm për 52 sekonda.

Apartamenti më i lirë në këtë qiellgërvishtës kushton rreth 300 mijë euro, por duhet thënë se tashmë të gjitha janë të shitura.

 

<
>
Intempo_finished_beach Benidorm_-_Intempo_01-1280x1964 3000

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back