Showbiz

Nuk flisnin prej 20 vitesh, artisti i pikëlluar për humbjen e Zef Dedës: Jena të dy fajtorë, mik i fëmijërisë

Shkruar nga Liberale

Artisti i madh, Sandër Ruçi, mik dhe koleg i aktorit Zef Deda, i cili u nda një ditë më parë nga jeta, nuk flisnin prej 20 vitesh.

Në një postim mjaft të ndjerë në faqen e tij në Facebook, Ruçi tregon se kanë qenë miq fëmijërie dhe i jep lamtumirën virtualisht, duke shpresuar që shpirti i të ndjerit të prehet në Parajsë.

Postimi i plotë:

Reflections, post mortium Te percolla nepërmjet Ekranit, ku me artin tand ikonik u bane padron i tijë te pakten për tri dekada, para kryqit te shejte. I vetem ne shtepi teme ku dikur buken e groshen nana e jeme Pina, na e ndante shume e shume herë ne dy pjata, ndeza nji qiri e para tijë duke thanë lutjet liturgjike Kristiane për kte dhimbje te cilen vazhdoj sinqerisht ta perjetoj patologjikisht u luta për shpirtin e trupin tand tashma te shprishun, preferova kshtu te anashkaloj mediat që ti me Emnin e madh që le qove ne kambe ato e shtetin e pikellove. Kombin, por edhe që u pushtuan nga, Uriahipët e hipokrizia e të cileve na armiqsoi te dyve duke me privu lirinë për të ta ba homazhin e fundit, nuk djehem fajtorë, por ne kte periudhë te gjatë te ndarjes sonë toksore, (por Jo shpirtnore) për rreth 20 vjet !!!!, Jena të dy, fajtorë pa faj, ndaj sot sigurisht ti je ma i mirë njerezisht se te tanë ne tosorët se u bane Qiellor e ne jetë te vertetë, kshtu që e kishe detyrë qytetare ta baj ktë Homazh, , si nji mik i bukës së vjeter e shpirtnisht uroj te keshë mrritë Parrizin, miku i fminisë . Sandri I Zef Ruçit

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH