Showbiz

Njerëzit që menaxhojnë pasurinë e Elvis Presley-t nuk e miratojnë filmin e ish-gruas së tij

Shkruar nga Liberale
Njerëzit që menaxhojnë pasurinë e Elvis Presley-t nuk e

Filmi i ardhshëm për jetën e dashurisë së Elvis dhe Priscilla Presley duket se nuk është miratuar nga rrethi i yllit të ndjerë.

Edhe pse ish-gruaja e tij e vlerëson filmin, i cili shfaqet në kinema në tetor, si ata që janë pranë tij ashtu edhe ata që punojnë në bamirësinë e "Elvis State", që nderon kujtimin e tij, besojnë se ajo qëndron pas tij dhe qëllimi i tij është të fitojë para.

Sipas një raportimi të TMZ, filmi i cili i kushtohet jetës së dashurisë së çiftit, ka “indinjuar” ata që ishin afër Elvis Presley-t.

Filmi mban emrin e gruas së tij, 'Priscilla' dhe është shkruar dhe drejtuar nga Sofia Coppola. Ai bazohet në kujtimet e shkruara nga Priscilla Presley në vitin 1985, me titull "Elvis and Me". Këngëtarin e madh e luan Jacob Ellorney, ndërsa rolin e Priscilla-s e luan Kaylee Spaney.

Një punonjës që punon në "Elvis State" dhe e pa filmin, e përshkroi skenarin dhe regjinë si "të tmerrshëm", duke shtuar: "Ndihet sikur po shikoni një film për fëmijë në kolegj. Pamja është e tmerrshme. Asgjë si Graceland."

Nga ana tjetër, Priscilla ka një pikëpamje krejtësisht të ndryshme. “Jam shumë e emocionuar që shoh librin tim nga mjeshtrja Sofia Coppola. Ajo ka një vizion të mrekullueshëm dhe unë kam qenë gjithmonë adhuruese e punës së saj. Jam e sigurt që ky film do t'i çojë të gjithë në një udhëtim emocional”, ka shkruar ajo në një postim në Twitter.

Edhe pse ajo pretendon se ky film është një “odë për dashurinë e saj me Elvisin”, të gjithë e akuzojnë se qëllimi i saj përfundimtar është të fitojë para.

Së fundmi, prona e Presleys është tema më e diskutuar në media, ku Priscilla Presley është në një mosmarrëveshje me mbesën e saj, Riley Keough. Arsyeja nuk është tjetër veçse trashëgimia e lënë pas nga vajza e Presley-t, Lisa Marie.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH