Globi

Ngrin ujëvara më e madhe në botë

Shkruar nga Liberale
Ngrin ujëvara më e madhe në botë

Ujëvara e Niagarës është një nga destinacionet turistike më të frekuentuara në borë në kohë të mirë, por në temperaturat dhe ngricat e janarit dhe shkurtit ajo kthehet në një panoramë mahnitëse.

Imazhet përrallore të jetëzuara nga ana kanadeze e kufirit tregojnë ujëvarën më të madhe në botë të pushtuar nga akulli.

Uji është më i ngrohtë se temperatura e ajrit, kështu që pikëzat që ngrihen nga përplasja kthehen në akull dhe ngjiten në degët e pemëve përreth dhe mbrojtëset.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1181536,1181537,1181538"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH