Aktualitet

MOTI I DITËS, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Ditën e sotme pritet të kemi mot me diell dhe vranësira lokale, të herëpashershme. Reshje atmosferike nuk pritet të ketë ndërsa temperatura maksimale parashihet të arrijë deri në 24 apo 25 gradë Celsius.

Në Shqipëri, Maqedoninë e Veriut, Luginë të Preshevës dhe Mal të Zi pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira lokale.

Disa nga këto rrebeshe shiu do të zhvillohen edhe në jug dhe juglindje të Shqipërisë dhe jugperëndim të Maqedonisë së Veriut.

Ditëve të ardhshme na pret mot me diell dhe vranësira lokale. Rrallë në disa vise mund të ketë ndonjë rigë shiu, megjithatë në jug dhe juglindje të Shqipërisë si dhe në jugperëndim të Maqedonisë së Veriut nganjëherë mund të ketë rrebeshe intensive lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH