Showbiz

Publikohet “Albania” nga Capital T, kjo është kënga zyrtare e Shqipërisë për në Euro 2024!

Shkruar nga Liberale

Publikohet “Albania” nga Capital T, kjo është kënga

Këngëtari i njohur shqiptar, Capital T, ka prezantuar ditën e sotme projektin e ri. “Albania” është kënga zyrtare e Kombëtares së Shqipërisë në finalet e Euro2024 që do t’i shoqërojë kuqezinjtë në aventurën e tyre në kampionatin Evropian ‘Gjermani 2024’.

Capita T, ka bërë një interpretim të shkëlqyer e me klip të veçantë, duke përfshirë në të pak nga të gjitha karakteristikat dhe gjërat e bukura të Shqipërisë.

Ky projekt është shkruar nga vet këngëtari në bashkëpunim me Tonic dhe Denk. Në më pak se një orë nga publikimi i tij, ky projekt muzikor numëron plot 15 mijë klikime.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH