Showbiz

Clara Chia dhe Gerard Pique përfundojnë në gjykatë, ja çfarë ka ndodhur

Shkruar nga Liberale

Clara Chia dhe Gerard Pique përfundojnë në gjykatë, ja

Clara Chía dhe i dashuri i saj Gerard Pique morën pjesë në Gjykatën Penale numër 14 në Barcelonë për t’u përballur me paparacin Jordi Martín.

Sipas mediave të njohura, ky konfrontim vjen nga një padi për ngacmim e ngritur nga Chia në qershor 2023, e cila mund të rezultojë në deri në pesë vjet burg për Martinin nëse ai shpallet fajtor.

Që nga ndarja e tij nga ylli ndërkombëtar i popit Shakira, marrëdhënia e Gerard Piqué me figura të veçanta mediatike ka qenë e tensionuar. Një nga ‘kundërshtarët’ e tij ka qenë Jordi Martín, një paparac i lidhur me ‘El Gordo y La Flaca’ në Univision.

Martín ka ndjekur intensivisht marrëdhënien e re të Piqué me Clara Chía, shpesh duke e gjetur veten në mosmarrëveshje me çiftin. U përfol se Martini ishte personi që ekspozoi tradhtinë e Piqué me Chía-n.

Ndjekja e gazetarit çoi në një urdhër ndalimi ndaj tij, duke theksuar dëshirën e çiftit për privatësi. Megjithatë, Pique më vonë tërhoqi akuzat kundër Martín.

Në platformat e tij të mediave sociale, Martín festoi këtë zhvillim ligjor, duke postuar:

“Sapo u largova nga gjykata me një lajm të mirë. Gerard Pique hoqi të gjitha akuzat kundër meje”.

Dokumenti, i datës 10 korrik 2023, detajon ndërprerjen e procedurave ligjore kundër Martinit. Postimet e Martinit në mediat sociale që paraqesin dokumentin e gjykatës shënojnë një fitore në betejën e tij të diskutueshme me ish-yllin e FC Barcelona.

Pavarësisht kësaj fitoreje ligjore për Martín, Clara Chía dhe Gerard Piqué, ky episod përfaqëson një kapitull të rëndësishëm në përpjekjet e tyre të vazhdueshme për të menaxhuar imazhin e tyre publik dhe jetën personale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH