Horoskop

Ndiheni të trishtuar? Astrologët zbulojnë arsyen - dhe paralajmërojnë se gjërat nuk do të përmirësohen deri më 8 prill

Shkruar nga Liberale

Ndiheni të trishtuar? Astrologët zbulojnë arsyen - dhe

Të gjithë do të ndihen shumë jashtë forme se zakonisht për dy javët e ardhshme, paralajmërojnë astrologët, duke pretenduar se faji është i sezonit të eklipsit.

Sipas atyre që ndjekin yjet, eklipsi hënor më 25 mars do të nisë kaosin - i cili do të qetësohet vetëm me eklipsin e ngjashëm diellor më 8 mars.

Astrologia më e mirë australiane Natasha Weber thotë se sezoni do të vijë me 'potencialin për kthesa, tronditje dhe rritje të papritura'.

Por ndërsa shumë zgjedhin të përqendrohen në ndikimin negativ të sezonit të eklipsit, astrologu, i cili shkon nga Astrotash , thotë se nuk është gjithçka keq.

Prania e Jupiterit do të thotë shumë njerëz do të vijnë në një kryqëzim rrugësh, shpjegon ajo.

Ajo tha se ndikimi i eklipsit do të shihet në skenën botërore, si dhe në jetën personale të njerëzve dhe mund të ketë të bëjë me ekuilibrin e shërbimit ndaj të tjerëve dhe pohimit të vullnetit të lirë.

Astrologja psikike Rose Smith foli në detaje për ndryshimet radikale që çdo shenjë mund të priste përpara dy javëve të kaosit - gjatë eklipsit të hënës së plotë.

'Në përgjithësi ne duhet t'i bëjmë vetes pyetjet e duhura dhe të mendojmë për nocionin e drejtësisë dhe tolerancës' shton ajo. Ajo tha se hëna na jep mundësi, për të 'reflektuar mbi padrejtësitë e së kaluarës'.

“Hënat e plota janë të trazuara dhe sjellin përmbajtje të pavetëdijshme. Reflektoni për veten tuaj dhe cili është roli juaj në formësimin e identitetit tonë kulturor”. 

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH