Horoskop

Këto janë datat më të rëndësishme të qershorit që do sjellin ndryshimin e madh në jetën tuaj

Shkruar nga Liberale

Këto janë datat më të rëndësishme të

E hënë, 17 qershor

Afërdita dhe Mërkuri kalojnë te Gaforrja të hënën, më 17 qershor, duke theksuar gjuhën tuaj të dashurisë dhe stilin e komunikimit.

Gaforrja është shenja që sundon shtëpinë, shtëpinë dhe angazhimin afatgjatë romantik. Afërdita dhe Mërkuri në Gaforre ju ndihmojnë të përqendroni energjinë tuaj në prioritizimin e marrëdhënies tuaj romantike, si dhe të jetës që ndani me partnerin tuaj.

Energjia e gaforres mund t’ju ndihmojë të kapërceni sfidat e fundit, por gjithashtu të shijoni më shumë hapësirë ​​për dashuri dhe lidhje me njëri-tjetrin. Meqenëse Gaforrja sundon edhe nënën, kjo mund të jetë një kohë e mirë për të takuar familjet, si dhe për të filluar tuajën, nëse kjo është në yje. Lëreni energjinë e Venusit dhe Merkurit në Gaforre t’ju kujtojë se nuk ka gëzim më të madh se të ktheheni në shtëpi tek ai që doni.

Shenjat që e përjetojnë më shumë këtë energji janë: Bricjapi, Peshqit, Akrepi dhe Gaforrja.

E enjte, 20 qershor

Sezoni i Gaforres fillon me hyrjen e Diellit në këtë shenjë ujore dhe papritmas vëmendja juaj përqendrohet vetëm tek shtëpia ku jetoni dhe çfarë është brenda jush. Sezoni i gaforres është i përsosur për t’u rikthyer në kujdesin ndaj vetes, pavarësisht nëse kujdeseni për trupin tuaj fizik ose thjesht duke marrë më shumë kohë për të pushuar.

Shpesh, stina e gaforres ju drejton nga brenda, që do të thotë se mund të jetë një kohë më pak shoqërore, por gjithashtu mund të ndërtojë rilidhje në marrëdhënien tuaj, pasi jeni më të fokusuar në krijimin e një jete së bashku sesa të fluturoni për një udhëtim të improvizuar në fundjavë.

Përdoreni këtë energji për t’u përqëndruar në shtëpinë tuaj, sigurinë emocionale që dëshironi të ndjeni dhe marrëdhënien që ju ndihmon të ktheheni në veten tuaj më autentike.

Shenjat që e përjetojnë më shumë këtë energji: Dashi, Binjakët, Luani, Akrepi.

E premte, 21 qershor

Hëna e Plotë në Bricjap më 21 qershor është përballë Diellit në Gaforre, duke balancuar detyrimet tuaja dhe përmbushjen emocionale.

Bricjapi sundon babanë, ndërsa Gaforrja sundon nënën, kështu që gjatë kësaj kohe mund të ndodhin ngjarje familjare, të cilat mund të testojnë aftësinë tuaj për të ndjekur zemrën tuaj, veçanërisht nëse ka detyra të tjera në të cilat ju kërkohet të merrni pjesë. Por kontrasti më i bukur midis Bricjapit dhe Gaforres është koncepti i dashurisë së pakushtëzuar dhe fuqia për t’u përqendruar në atë që ka më shumë rëndësi.

Shenjat që e përjetojnë më shumë këtë energji: Gaforrja, Virgjëresha, Binjakët, Bricjapi

E shtunë, 29 qershor

Saturni kthehet në retrogradë te Peshqit dhe sjell një sezon pjekurie shpirtërore që mund të ndihmojë në zhvillimin e jetës suaj të dashurisë me përkushtim dhe kuptim më të madh.

Saturni është sundimtari i zodiakut dhe planeti që rregullon kufijtë dhe mësimet karmike. Tek Peshqit, Saturni kërkon të zgjerojë ndjenjën tuaj të njëshmërisë duke shëruar dhe zhvilluar mprehtësinë tuaj shpirtërore në mënyrë që të mund të piqeni ndërsa lini pas plagët e fëmijës suaj të brendshëm.

Saturni retrograd në Peshqit premton t’ju ndihmojë të dini se kur duhet të punoni dhe kur t’i shkurtoni lidhjet që ju pengojnë, pasi ju inkurajon të bëni një zhytje të thellë në gjithçka që është e padukshme në mënyrë që të zhvilloni qartësinë që do t’ju japë. t’ju ndihmojë të kuptoni se në cilat marrëdhënie ia vlen të investoni.

Shenjat që e përjetojnë më shumë këtë energji: Virgjëresha, Akrepi, Shigjetari dhe Gaforrja.

Poll
SHQIPENGLISH