Horoskop

Eklipsi Hënor në 25 mars/ Cilat janë shenjat që do duhet të marrin vendime të rëndësishme?

Shkruar nga Liberale

Eklipsi Hënor në 25 mars/ Cilat janë shenjat që do duhet

Eklipset hënore tregojnë ose fundin e një situate ose pikën më të lartë të saj, ndërsa ndryshe nga eklipset diellore ato ndikojnë shumë në psikikën tonë.

Më 25 mars, një Eklips Hënor ndodh në boshtin Peshore-Dash dhe tregon kontrastin midis ekuilibrit që kërkon një Peshore dhe tensionit që përfaqëson një Dash.

Pra, këto ditë duhet t’i kushtojmë vëmendje të mjaftueshme nevojave tona, por edhe të jetojmë jashtë ujërave tona. Mendimet e udhëtimit, aventurës dhe shëtitjeve janë në plan të parë, së bashku me guximin për të bërë ndryshimet që kemi shmangur prej kaq kohësh.

Priten zbulime të ngjarjeve që do të na çojnë drejt realizimeve dhe vendimeve drastike për jetën tonë.

Shikoni më poshtë cilat shenja preken më shumë:

 

Dashi

Mund të zbuloni se marrëdhëniet tuaja janë të tensionuara dhe mundësitë duket se po ju rrëshqasin nga duart. Si një shenjë e sunduar nga Marsi, ju jeni të gjithë për veprim, por me Marsin në Peshqit gjatë eklipsit, duhet të shkelni frenat përpara se të ndërmerrni ndonjë veprim spontan. Merrni pak kohë për t’u përshtatur me zërin tuaj të brendshëm dhe për t’u marrë me atë që po ndjeni. Mos lejoni që të tërhiqeni nga negativiteti ose të ndikoheni tepër nga të tjerët. Pavarësisht nga intensiteti i kësaj faze, ju gjithashtu mund të ndiheni tepër të afërt me njerëzit që ju sjellin gëzim dhe ju kujtojnë se kush jeni. Përdoreni këtë kohë për të fituar qartësi se cilat marrëdhënie janë vërtet të dobishme për jetën tuaj, në mënyrë që të mund të përqendroheni në to sapo retë të pastrohen.

 

Gaforrja

Bëhuni gati për një dramë. Ky eklips hënor zhytet thellë në emocionet dhe dëshirat tuaja. Mund të përjetoni tensione, veçanërisht kur mendoni se po humbisni ndjenjën e sigurisë që është kaq e rëndësishme për ju. Çdo fazë e Hënës ndikon tek ju, kështu që tani është koha për të parë me kujdes ekuilibrin tuaj punë-jetë. Ju mund të mbitheksoni një fushë mbi një tjetër. Është e rëndësishme të gjeni harmoninë mes punës dhe jetës suaj personale për të ruajtur mirëqenien tuaj. Konsideroni t’i jepni shtëpisë tuaj një pastrim të plotë. Shtëpia juaj është streha juaj dhe është e rëndësishme të krijoni një hapësirë që ju ushqen dhe ju mbështet, veçanërisht gjatë eklipsit. Nëse ndjeni nevojën për të pastruar, bëjeni këtë – do t’ju bëjë mirë.

 

Peshorja

Ky eklips ju vë në qendër të vëmendjes, falë pozicionit të Hënës në Peshore. Ju mund të zbuloni aspekte të vetes që i keni shmangur ose nuk i keni pranuar ende plotësisht. Si një person i sunduar nga Venusi, aktualisht në Peshqit, ju kërkoni marrëdhënie të thella njerëzore. Megjithatë, energjia e eklipsit mund ta bëjë të vështirë të shprehni veten tuaj të vërtetë, kështu që rrethoni veten me njerëz që ju lejojnë të jeni autentikë dhe rehat. Ju prireni t’i vendosni nevojat e njerëzve të tjerë përpara tuajave, por mbani mend udhëzimet e sigurisë sa herë që hipni në aeroplan: vendosni maskën tuaj të oksigjenit përpara se të ndihmoni të tjerët. Gjatë këtij eklipsi, përqendrohuni në përqafimin e të vërtetës suaj dhe të qëndroni të bazuar në atë që jeni. Mos e humbni veten në marrëdhënie ose mos u përpiqni të jeni diçka ndryshe vetëm për të kënaqur të tjerët. Është e rëndësishme t’i jepni përparësi origjinalitetit dhe mirëqenies suaj.

Poll
SHQIPENGLISH