Globi

Kulla 18-katëshe, në qendër të Moskës, shpërthen në flakë

Shkruar nga Liberale
Kulla 18-katëshe, në qendër të Moskës, shpërthen

Qendra e biznesit 18-katëshe Dm Tower - ende në ndërtim e sipër - është përfshirë nga flakët sot në Moskë, duke përhapur panik.

Lajmi është bërë i ditur në një postim në Twitter nga faqja e pavarur bjelloruse e lajmeve Nexta Tv. Në foton e postuar nga media bjelloruse shihet tymi që del nga kati i fundit i ndërtesës. Një ndërtues që punonte në kantierin i tha një korrespondentit të MSK1.RU se zjarri kishte rënë në katin e fundit. “Po, vetëm një dhomë ka marrë flakë”, komentoi ai.

Dizajni origjinal për ndërtimin e qendrës  së biznesit Dm Tower u krijua nga firma e famshme ruse e arkitekturës, “Speech”. Kulla moderne, e ndërtuar sipas standardeve më të larta, është e rrethuar nga ndërtesa historike dhe përshtatet në mënyrë të përkryer me zonën e biznesit.

Është një pallat 18-katësh.  Forma e veçantë ofron pamje të mrekullueshme nga të gjitha zyrat. Brendësia e hollit është projektuar në përputhje me rrethanat për të formuar një hapësirë ​​të unifikuar. Në mbrëmje kulla do të ndriçohet. Falë dritareve panoramike, banorët e Kullës DM do të mund të shijojnë pamjen spektakolare të qytetit dhe lumit, të Moskës.

Nga katet e sipërme mund të shihen Akademia Ruse e Shkencave dhe Qendra Ndërkombëtare e Biznesit në Moskë. DM Tower ndodhet në Danilovskaya Manufactura, një zonë tregtare me papafingo, kafene, restorante, një hotel dhe shumë objekte të tjera moderne. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH