Showbiz

Këngëtarja dhe surrogacia: Jam beqare, por jo vetëm. Pse duhet të kem një partner për të qenë nënë?

Shkruar nga Liberale
Këngëtarja dhe surrogacia: Jam beqare, por jo vetëm. Pse duhet

Një takim i fortë mes femrave të forta. Emma Marrone publikon, për Vanity Fair, një intervistë me Michela Murgia dhe flet për ndjenjat dhe familjen. Të dy kanë një ide për familjen që flet për ndarjen dhe komunitetin. Dashuria për këngëtaren prej vitesh është një nyjë për t'u zgjidhur. “Unë jam beqare, por nuk jam vetëm”, dëshiron të sqarojë Ema. “Qëllimi im në jetë është të realizoj veten, jo të gjej një partner. Sigurisht, jam prej mishi dhe ka netë që do të doja të gjeja dikë në shtëpi duke më pritur, në mënyrë të parëndësishme edhe në shtrat, por kjo ndjenjë nuk më bën kurrë të mendoj se dikush do të ishte mirë. Jam beqar, por jo vetëm, kam shumë familje ”.

Familja, shpjegon Ema, nuk është gjithmonë dhe vetëm ajo kanunore, ajo është shumë e lidhur me katër persona që janë streha e saj, me të cilët mund të mbështetet gjithmonë. Sipas Emës, sot nuk është e lehtë të gjesh një partner: “Sikur kemi bërë një hap përpara për të qenë më të lirë dhe ndërkohë ata janë ende në të njëjtën pikë si më parë”.

“Ndonjëherë takohem me miqtë dhe të gjithë themi të njëjtën gjë: është shumë e vështirë të gjesh një burrë që nuk ka frikë nga ne, nga ajo që kemi qenë në gjendje të bëhemi.”

Të bëhesh nënë nuk e ka prioritet, të paktën jo tani për tani, shprehet këngëtarja së cilës pas një kanceri në mitër iu desh të hiqte një vezore.

“Mund të kem ende një fëmijë, por prioriteti për mua është muzika” thotë Ema, e cila nuk e përjashton as shtatzëninë për të tjerët. - “Nuk kam rezistencë ideologjike, por kam zgjedhjen: po të doja, mund ta bëja akoma vetë me fekondim. Në Itali, megjithatë, duhet të jeni çift dhe është një vizion i prindërimit mesjetar. Pse duhet të kem një partner për të qenë nënë? Fillimisht të thonë: nuk të mjaftojnë fëmijët, pastaj përpiqesh t'i kesh dhe ata të vënë një mijë pengesa”. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH