Showbiz

“Jam një 25-vjeçare beqare dhe kjo është arsyeja pse nuk do të kem kurrë fëmijë”

Shkruar nga Liberale
“Jam një 25-vjeçare beqare dhe kjo është arsyeja pse

Një beqare 25-vjeçare nga Kanadaja ka treguar arsyen e 'lidhur' pse nuk dëshiron fëmijë dhe pse është e kënaqur që është “e lezetshme”, në familjen e saj.

Bree, nga Kanadaja, tha se është në mesin e të 20-ave të gjithë e pyesin nëse ka fëmijë dhe përgjigja e saj është gjithmonë e njëjtë: 'Absolutisht jo'. 25-vjeçarja thotë se nuk do fëmijë dhe as përgjegjësinë e nënës, sepse ato vuajnë kurse baballarët kanë të gjithë luksin të shijojnë familjen.

“Do të më pëlqente të isha prind, por do të doja të isha baba. Unë nuk e kam këtë zgjedhje – prandaj do të më duhet të bëhem nënë. Dhe e refuzoj këtë ferr që të bëhem nënë," tha ajo në një video të TikTok .

“Nuk dua përgjegjësinë e të qenit nënë. Dua të kem sa më pak përgjegjësi edhe pse shumë nëna nuk e kuptojnë këtë.”

Bree tha se sa herë që i shpjegon arsyet e saj dikujt tjetër, ajo “shikon konfuzionin fillestar në fytyrën e tyre” përpara se ata të pranojnë dhe kuptojnë dëshirat e saj. Lajmi i publikua edhe nga Daily Mail.

Videoja e saj është bërë virale, duke tejkaluar më shumë se 970,000 shikime dhe gra të tjera lavdëruan Bree për 'dijen e asaj që ajo dëshiron'.

Reagimet kanë qenë të shumta.

“Jam shumë e tronditur si një nënë që punon. Jam në një pikë ku mund të më duhet të ndaloj së punuari për shkak të tarifave të larta të kujdesit ditor. Por pse unë dhe jo babai?' komentoi një grua.

“I thashë bashkëshortit që në fillim se do të duhej të bëhej ai mamaja, por as ai nuk e donte këtë. Kështu që ne qëndruam pa fëmijë”, ka shkruar një tjetër.

Një tjetër lavdëroi Bree dhe tha: 'Unë do ta them 100 për qind këtë që tani e tutje në mbledhjet familjare'.

Dikush tjetër që nuk kishte fëmijë shtoi: 'Unë them gjithmonë 'do të kem fëmijë kur nuk ka asgjë më të mirë që dua të bëj'.

"Unë jam gati të bëhem 34 vjeçe, pa fëmijë, prandaj mos lejoni askënd që t'ju ndryshojë mendje. Më pëlqen të bëj atë që dua pa pasur nevojë të gjej më parë një dado”, ka shkruar një tjetër.

/Liberale.al/

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH