Aktualitet

“Greqia zgjerohet me 12 milje në detin Jon”, reagon Rama

               Publikuar në : 15:33 - 26/08/20 liberale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se Kryeministri i Greqisë, Kyrakos Mitsotakis kishte deklaruar në parlamentin grek, se shteti i tij do të vijojë të shtrirjen deri në 12 milje edhe në detin Jon.

“Ilirjani Iliri te rrofte Skenderbeu ne balle kur ne koke ke Saliun dhe flet per “falje detesh” sikur flet per falje rrobash! Hajde shqipe hajde! Nuk falen detet e tokat si rroba o mik, prandaj para se te flasesh per tema te tilla, ulu lexo, rri degjo, informohu e pastaj shprehu dhe ruhu nga genjeshtrat e medha se po te kapen ne gjume, i hengre e ike ne drejtim te paditur!”, shkruan Rama. /Gazeta Liberale

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back