Kryesore

Greqia zgjat masat anti-Covid deri në 7 dhjetor

               Publikuar në : 17:08 - 26/11/20 liberale

Greqia ka vendosur të zgjasë masat kufizuese për parandalimin e përhapjes se koronavirusit deri me 7 dhjetor.

Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka njoftuar se ky vendim ka ardhur si pasojë e numrit të lartë të infektuarve dhe viktimave ditore.

Edhe pse nuk ka ende një vendim konkret për festat e fundvitit, sipas qeverisë nuk përjashtohet mundësia të festohen nën masat kufizuese.

Një ditë më parë edhe Gjermania vendosi të zgjasë masat anti-Covid deri me 20 dhjetor.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back