Aktualitet

Grekët, shqiptarët dhe afganët përleshen në burg, 9 të plagosur

               Publikuar në : 18:36 - 10/01/20 liberale

Nëntë të burgosur janë plagosur në burgun e Avlonës në Greqi.

Mediat në shtetin helen raportojnë se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një përleshje të ashpër ku janë përfshirë të dënuarit grekë, shqiptarë dhe afganë.

Si pasojë, 3 prej të plagosurve janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Incidenti ndodhi në katin e parë të burgut, ku pati edhe dëme.

Ngjarja përfundoi kur të burgosurit u kthyen në qelitë e tyre.

Tags: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back