Kryesore

Gazeta Liberale hapet sot me: I vetmi rezultat i Reformës

               Publikuar në : 08:17 - 06/12/19 liberale

Betimi në Kuvend i Olsian Çelës si Prokuror i Përgjithshëm do të shënonte edhe të vetmin rezultat të Reformës në Drejtësi që prej miratimit të saj në po të njëjtën sallë me votat e 140 deputetëve.

Ndërsa kreu i KLP-së kishte njoftuar fillimisht shtatorin e më pas tetorin si muaji i ngritjes së Strukturës së Posaçme Antikorrupsion dhe zgjedhjen e  Prokurorit të Përgjithshëm, u deshën edhe dy muaj që më në fund Drejtësia e re të shënonte institucionin e saj të parë,  me një kryeprokuror në mandat të plotë shtatëvjeçar që zëvendëson Arta Markun në detyrën që e mbajti për dy vite.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back