Globi

Festa kthehet në tragjedi/ I riu vret të dashurën dhe 5 të tjerë

Shkruar nga Liberale
Festa kthehet në tragjedi/ I riu vret të dashurën dhe 5 të

Një person i armatosur në Kolorado ka hapur zjarr në një festë ditëlindjeje, duke vrarë gjashtë persona dhe më pas edhe veten e tij.

Motivet e sulmit nuk dihen ende. Viktimat ishin kryesisht të rritur. Mirëpo, kishte edhe fëmijë që po qëndronin në një rimorkio aty pranë. Fatmirësisht asnjëri prej tyre nuk u lëndua.

Festa po mbahej në një shtëpi, ndërsa autori dyshohet se ishte i dashuri i një prej vajzave që ndërroi jetë nga të shtënat.

Policia po punon për zbardhjen e detajeve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH