Aktualitet

Emri/ Kush është shqiptari i arrestuar që kërkohej në gjithë Europën

Shkruar nga Liberale
Emri/ Kush është shqiptari i arrestuar që kërkohej në

Një shtetas shqiptar është arrestuar në Itali pasi ishte shpallur në kërkim në gjithë Europën.

Sipas mediave italiane në pranga ka rënë shtetasi, Arben Terqalaki, 32 vjeç për të cilin kishte një urdhër kërkimi që në vitin 2014.

Po sipas mediave fqinjë shqiptari jetonte në Alessandri dhe u zbulua pas një kontrolli që policia bëri në këtë qytet.

Mësohet se ai kërkohej për krimet e trafikimit të qenieve njerëzore, nxitje dhe shfrytëzim prostitucioni të kryer në Spanjë dhe për këto akuza ai duhet të bëjë 11 vite burg./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH