Globi

E zë rryma elektrike në vaskë, flet shoqja që e pa të vdiste në video-telefonatën e fundit: Thirre emrin tim, për herë të fundit

Shkruar nga Liberale
E zë rryma elektrike në vaskë, flet shoqja që e pa të

Ajo bërtiti ndërsa ishte duke folur në telefon në një video-telefonatë me shoqen e saj më të mirë. Dhe shoqja e saj e pa drejtpërdrejt të vdiste. Maria Antonietta Cutillo u godit nga rryma elektrike në moshën 16-vjeçare, teksa po lahej në vaskë, ndërsa ishte duke folur në celular. Fabi, shoqja që ishte në telefon me të, ngriti alarmin: por nuk mund të bëhej më asgjë për të shpëtuar vajzën e re nga Avellino, Itali.

Autopsia do të ndihmojë për të kuptuar shkaqet, por paraprakisht djegiet e gjetura në njërën dorë, krejtësisht të karbonizuar duket se nuk lënë asnjë dyshim se vdekja ka ndodhur nga goditja elektrike. Megjithatë, dinamika mbetet ende për t'u sqaruar.

"Ti fluturove në parajsë dashuria ime, u largove duke bërtitur emrin tim gjatë një videotelefonate". Kështu nis video e postuar në TikTok për Maria Antonietta nga Fabi, shoqja me të cilën ajo ishte në një videotelefonatë në momentin e ngjarjes tragjike dhe që e kishte parë “live” të vdiste. “Nuk do ta harroj kurrë atë skenë – shkruan ajo. – Thirrja e fundit, e qeshura e fundit bashkë, marrëzia e fundit së bashku, ndërsa ti po flisje me mua. Unë kam zërin tënd që më bën jehonë në kokë teksa bërtite emrin tim, skenën e kam përpara syve, kam sytë e tu të mëdhenj jeshil përpara, kam në mendje të qeshurën tënde”. Dhe ajo vazhdon:  “Ajo ishte një shoqe e jashtëzakonshme, tani sporteli pranë meje do të jetë bosh dhe kush do të hyjë, nuk do të vish më kurrë, kurrë. Më mungon zemra ime, të kam para syve të fiksuar”.

Ngjarja tragjike ndodhi dje rreth orës 19:30 në Montefalcione, në zonën e Avellino. Sipas një rikonstruksioni fillestar, e reja ishte në vaskë dhe po fliste në celular me shoqen e saj. Supozohet se pajisja, me karikuesin e baterisë të lidhur në prizën elektrike, mund të ketë rrëshqitur në ujë dhe të ketë shkaktuar qarkun e shkurtër fatal, por është ende herët për të thënë me siguri se si Antonietta mori goditjen elektrike që e vrau atë. Së pari, megjithatë, ajo do të lëshonte një ulërimë, e marrë nga shoqja e saj në telefon. Dhe do të kishte qenë ajo që do të jepte alarmin. Ndër hipotezat është se Antonietta preku me dorë prizën elektrike në të cilën ishte lidhur karikuesi në përpjekje për të tërhequr celularin, rrethanë kjo që do të shpjegonte djegiet.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH