Globi

Operatori 31-vjeçar i ashensorit humb jetën për të shpëtuar gruan e bllokuar, pas ngjarjes ajo në gjendje shoku

Shkruar nga Liberale

Operatori 31-vjeçar i ashensorit humb jetën për të

Antonio Pistone, një punonjës i mirëmbajtjes së ashensorëve, 31-vjeç, vdiq pasi ndërhyri për të shpëtuar një grua të ngecur në ashensor. 

Ai mbeti i mbërthyer mes kabinës dhe derës së një kati ashensori: ndërhyrja e zjarrfikësve ishte e nevojshme për të nxjerrë trupin e Antonios nga pallati, ku 31-vjeçari ishte në punë. Kur mbërritën mjekët, ata mundën vetëm të konfirmonin vdekjen e tij.

Gruaja që ndodhej brenda kabinës së ashensorit u shpëtua nga personeli mjekësor pasi ishte në gjendje shoku.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH