Globi

NGJARJE TRONDITËSE/ Ish-polici vret ish-gruan, të dashurën 17-vjeçare dhe më pas qëllon edhe veten

Shkruar nga Liberale

NGJARJE TRONDITËSE/ Ish-polici vret ish-gruan, të dashurën

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në SHBA, ku një ish-oficer policie ka vrarë ish-bashkëshorten dhe të dashurën e tij 17-vjeçare dhe më pas ka qëlluar edhe veten.

Sipas medieve të huaja, djali nëntë vjeçar i çiftit i tha policisë se kishte parë babain e tij të qëllonte disa herë nënën e tij.

Familja e saj e shkatërruar kuptoi se Angelica, 17-vjeçarja dhe fëmija 1-vjeçar që ajo kishte me Huizar, Roman Santos, ishin të zhdukur dhe supozoi se ish-oficeri i policisë kishte rrëmbyer foshnjën.

NGJARJE TRONDITËSE/ Ish-polici vret ish-gruan, të dashurën

Sipas të dhënave të gjykatës në fillim të këtij viti, Huizar e takoi vajzën ndërsa punonte si nëpunëse në shkollën e mesme të Uashingtonit në Yakima.

NGJARJE TRONDITËSE/ Ish-polici vret ish-gruan, të dashurën

Ajo ishte 11 vjeç kur u takuan dhe 15 kur ai e la shtatzënë.

Ish-polici do të dilte në gjykatë të hënën për t’u përballur me akuzat për përdhunim të të miturve; ai akuzohet se ka përdhunuar të dashurën e tij të mitur dhe shoqen e saj 16-vjeçare.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH