Globi

Ministri i jashtëm jordanez: Nuk do të pranojmë të bëhemi terren lufte

Shkruar nga Liberale

Ministri i jashtëm jordanez: Nuk do të pranojmë të

Ministri i jashtëm jordanez Ayman Safadi tha ditën e sotme në Berlin se ata nuk do të pranojnë që të bëhen terren lufte.

"Përshkallëzimi i vazhdueshëm është shumë i rrezikshëm për të gjithë ne ndaj nuk do të pranojmë ta bëjmë Jordaninë një terren të mëtejshëm lufte. Ne jemi për paqen dhe përshkallëzimi aktual është shumë i rrezikshëm për të gjithë ", thotë ai, duke nënvizuar se dërgon një mesazh shumë të qartë si për Iranin ashtu edhe për Izraelin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH