Globi

Mbreti Charles dhe Kate në spital, Princ Harry dëshiron të kthehet pranë familjes mbretërore në Britani: Jeta është e shkurtër!

Shkruar nga Liberale

Mbreti Charles dhe Kate në spital, Princ Harry dëshiron të

Princi Harry duket se dëshiron të jetë  pranë familjes, ndërsa anëtarët e familjes mbretërore në Britani po përballen me probleme shëndetësore.

Sipas revistës "Closer" duke cituar një burim të afërt me djalin më të vogël të mbretit Charles , Harry dëshiron të ribashkohet me familjen e tij.

Në fakt, i njëjti burim shprehet se ai është thellësisht i prekur nga problemet shëndetësore të babait dhe Kate dhe se është gati së bashku me Meghan Markle të ofrojnë ndihmën e mbështetjen e tyre në këtë moment të vështirë për ta. 

“Harry është njeriu më i lumtur që kam takuar ndonjëherë. Edhe pse kanë ndodhur shumë ngjarje, momente si ky i kujtojnë atij se jeta është e shkurtër dhe familja është e rëndësishme”, tha burimi para se të vazhdonte.

“Ai tani i mendon gjërat ndryshe dhe ka ende një dashuri të thellë për babanë dhe nusen e tij. . Ai nuk do të hezitonte të kthehej në MB për të ndihmuar”.

Megjithatë, duket se ky takim është përjashtuar para ndërhyrjes së mbretit. Pasi Harry rrëfeu se ndihej "mall për shtëpinë" në Montecito, Kaliforni, ai tha në serialin e tij në Netflix: 

"Më mungon Mbretëria e Bashkuar, më mungojnë miqtë e mi". Familjarët Sussex janë larguar nga Britania e Madhe pasi janë larguar nga familja mbretërore në vitin 2020.

Si Mbreti Charles ashtu edhe Princesha Kate janë në spital, me Kate që po shërohet nga operacioni abdominal dhe Charles do t'i nënshtrohet një operacioni për prostatën.

Sarah Ferguson gjithashtu është diagnostikuar së fundmi me kancer të lëkurës. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH