Globi

Sulmi i Izraelit ndaj Iranit, thirrja e Von der Leyen thirrje: Përmbahuni nga përshkallëzimi i situatës në Lindjen e Mesme!

Shkruar nga Liberale

Sulmi i Izraelit ndaj Iranit, thirrja e Von der Leyen thirrje: Përmbahuni

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen i bëri thirrje Iranit dhe Izraelit, si dhe aleatëve të tyre që të përmbahen nga përshkallëzimi i mëtejshëm i situatës në Lindjen e Mesme.

Thirrja e saj vjen pasi Izraeli ka sulmuar sot Iranin me dron dhe raketa. 

“Është absolutisht e nevojshme që rajoni të mbetet i qëndrueshëm dhe që të gjitha palët të përmbahen nga veprime të mëtejshme,” tha von der Leyen së bashku me kryeministrin finlandez Petteri Orpo në një konferencë Lappeenranta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH