Globi

I grabiti me dhunë çantën të moshuarës, arrestohet 33-vjeçari shqiptar në Itali

Shkruar nga Liberale

I grabiti me dhunë çantën të moshuarës, arrestohet

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohet për vjedhje me dhunë.

33-vjeçari shqiptar, një emër i njohur për policinë, u ndalua pasi pak ditë më parë ishte protagonist i një rasti vjedhjeje.

Sipas medieve të huaja, i riu ka përndjekur të moshuarën që po shkonte në shtëpi, kur më pas e ka sulmuar dhe grabitur çantën.

Pas hetimeve, policia identifikoi autorin dhe tashmë ndodhet pas hekurave nën akuzën e vjedhjes me dhunë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH