Showbiz

Aktori i famshëm drejt divorcit të dytë pas 18 vitesh martesë

Shkruar nga Liberale

Gruaja e Kevin Costner, Christine Baumgartner ka bërë kërkesë për divorc. Sipas TMZ, stilistja u paraqit të hënën pas 18 vitesh martesë, duke përmendur "dallimet e papajtueshme". Në peticionin e saj, 49-vjeçarja kërkoi kujdestarinë e përbashkët të tre fëmijëve të tyre: Kayden, 15, Hayes, 14 dhe Grace, 12.

Megjithatë, ai nuk ka kërkuar më shumë prona, pasi ka një marrëveshje paramartesore.

“Me pikëllim të madh kanë ndodhur ngjarje të cilat kanë çuar në zgjidhjen e martesës”, pohoi një përfaqësues i aktorit 68-vjeçar. "Ne kërkojmë që të respektohet privatësia e tij, Christine dhe fëmijëve të tyre ndërsa ata kalojnë këtë kohë të vështirë." Costner, nga ana e tij, kërkoi gjithashtu kujdestarinë e përbashkët të fëmijëve.

Dyshja filluan të takoheshin në vitin 1999, menjëherë pasi Costner u nda nga Bridget Rooney, me të cilën kishte djalin Liam, 27 vjeç. Pas një ndarje të shkurtër në 2003, Baumgartner dhe Costner u rilidhën vitin e ardhshëm dhe u martuan. Në maj 2007 ata mirëpritën djalin e tyre më të madh, Kaiden, dhe në shkurt 2009, djalin e tyre të dytë, Hayes. Një vit më pas, çifti mirëpriti vajzën e tyre, Grace.

Costner ishte martuar më parë me Cindy Costner, por ata u divorcuan në vitin 2004. Ata gjithashtu kanë tre fëmijë: Annie, 39, Lily, 36 dhe Joe, 35.

Situata është e vështirë jo vetëm në jetën personale të aktorit por edhe në atë profesionale. Divorci vjen pas anulimit të serialit "Yellowstone" në të cilin aktori luajti për pesë sezone. Karriera e tij u ngrit dhe roli i tij si John Dutton i dha atij një Glob të Artë. Seriali thuhet se u anulua për shkak të grindjes së Costner me krijuesin e serialit Taylor Sheridan.

"Ka respekt, por ka edhe fërkime," tha një burim prodhimi përpara se të vazhdonte: "Shpresojmë se do të zgjidhet. Shpresojmë që Kevin të kthehet për episodet e mbetura nëse të gjithë bashkëpunojnë, por duket se 'Yellowstone' do të përfundojë pas këtij sezoni."/Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH