Globi

Aksident i tmerrshëm në Turqi, kamioni merr para disa makina dhe shpërthen në flakë, 12 viktima dhe 31 të plagosur

Shkruar nga Liberale
Aksident i tmerrshëm në Turqi, kamioni merr para disa makina dhe

Një aksidenti i rëndë me 12 viktima dhe 31 të plagosur ka ndodhur në provincën Hatay të Turqisë jugore.

Mediat vendase shkruajnë se, shoferi i kamionit ka humbur kontrollin e mjetit të tij, duke bërë që ai të hyjë në trafikun përballë dhe të përplaset me nëntë makina dhe dy mikrobusë. Kamioni dhe një autobus janë përfshirë nga flakët.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH