Showbiz

50 ditë i sëmurë në spital dhe askush nuk e di nga se vuan aktori i njohur Jamie Foxx

Shkruar nga Liberale

Rimëkëmbja e Jamie Foxx tani është në rrugë të mbarë, sipas një burimi që zbuloi ecurinë pozitive të yllit të Hollivudit për revistën OK!, por arsyeja e shtrimit të tij në spital mbetet një mister, 50 ditë pasi vajza e tij publikoi se si u përball me disa komplikime mjekësore.

Aktori i njohur kishte një problem shëndetësor shumë të rëndë, të një natyre të panjohur, që ndoshta kishte të bënte me një çështje neurologjike, pasi klinika ku po trajtohej ishte specialiste e shërimit të infarktit.

Ndërsa detajet për gjendjen e vazhdueshme shëndetësore të aktorit mbeten të panjohura, i njëjti burim tha: “Familja e tij dëshironte që ai të kishte një shërim të qetë. Atij i duhej kohë për t'u shëruar dhe ata preferuan t'i mbanin gjërat private derisa të hiqej plotësisht rreziku për shëndetin e tij. Kjo është arsyeja pse kishte dhe ka ende një mbulesë misteri për atë që ndodhi saktësisht."

Burimi tha gjithashtu: "Jamie po i befason të gjithë, përfshirë mjekët e tij, me përparimin e tij të jashtëzakonshëm". Dhe më pas ai shtoi: “Jamie po e merr seriozisht shëndetin e tij. Ishte një thirrje zgjimi. Xhemi jeton duke u përpjekur”.

“Jamie Foxx gjithmonë donte që Corinne të ishte zëdhënësja e tij. Ajo është ajo që ai ka më shumë besim”, tha burimi, duke theksuar se aktori ka një rrugë të gjatë për të bërë, por të gjithë janë optimistë.

Siç është raportuar më parë, vajza e madhe e aktorit Corinne Fox ka dhënë përditësime për shëndetin nëpërmjet Instagramit.

Më 12 prill, vajza e tij iu drejtua fillimisht problemeve shëndetësore të babait të saj me një postim në rrjetet sociale: “Duam të ndajmë se babai im ka përjetuar një komplikacion mjekësor. Për fat të mirë, falë veprimit të shpejtë dhe kujdesit të shkëlqyer, ai tashmë është në rrugën e rikuperimit”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH