Globi

U gjet kokainë në Shtëpinë e Bardhë javën e kaluar, akoma asnjë gjurmë gishtash në qesen e substancës

Shkruar nga Liberale
U gjet kokainë në Shtëpinë e Bardhë javën e

Asnjë gjurmë gishtash apo ADN nuk u gjet në kokainën, e sekuestruar në Shtëpinë e Bardhë javën e kaluar, pavarësisht një analize të sofistikuar të laboratorit të krimit të FBI-së, dhe pamjet e vëzhgimit nuk identifikuan asnjë të dyshuar. Nuk ka të dhëna se kush e solli drogën në ndërtesë, sipas Associated Press.

Agjentët e Shërbimit Sekret të SHBA-së gjetën pluhurin e bardhë gjatë një spastrimi rutinë të Shtëpisë së Bardhë më 2 korrik, në një korridor të West Wing, ku është hyrja e stafit dhe hyn dhe grupet turistike mblidhen për të vendosur telefonat dhe sendet e tjera.

“Pa prova fizike, hetimi nuk do të jetë në gjendje të veçojë një person nga qindra individë që kaluan nëpër korridor ku u zbulua kokaina”, thanë zyrtarët e Shërbimit Sekret në përmbledhje.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH