Globi

Tragjike në Kosovë/ Gruaja shtatzënë humb jetën nga koronavirusi

Shkruar nga Liberale
Tragjike në Kosovë/ Gruaja shtatzënë humb jetën nga

Një grua shtatzënë nga Kosova e prekur nga koronavirusi ka humbur jetën mëngjesin e sotëm.

Lajmin e ka konfirmuar Klinika Infektive.

“Klinika Infektive e QKUK-së njofton se gjatë orëve të para të datës 21. 04. 2020 në Mjekimin Intensiv të kësaj klinike ka ndërruar jetë pacientja V.P. me vendbanim në Gjakovë (1980) e diagnostikuar me Covid-19. E njëjta, ishte shtatzënë dhe po trajtohej në mjekimin intensive të klinikës që prej datës 15 prill 2020”, thuhet në njoftim. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH