Globi

Sulm me thikë dhe armë zjarri në Japoni, humbin jetën tre persona

Shkruar nga Liberale
Sulm me thikë dhe armë zjarri në Japoni, humbin jetën tre

Tre persona janë vrarë si pasojë e sulmeve me thikë dhe të shtënave me armë zjarri në qendër të Japonisë, kanë thënë mediat lokale.

Sulmuesi i dyshuar raportohet të ketë therur një grua, para se të sulmonte me armë zjarri dy zyrtarë policorë në qytetin Nakano.

Më vonë, sulmuesi e ka plagosur edhe një person tjetër.

I dyshuari, që besohet se është bujk, në të 30-at, është fshehur në një ndërtesë, pas incidentit.

Sipas mediave japoneze, nëna e të dyshuarit ka ikur nga ndërtesa ku është fshehur i biri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH