Politikë

Nga Talat Xhaferi, Vjosa Osmani e Vuçiç, kush janë liderët që marrin pjesë në Samitin BE-BP në Tiranë

Shkruar nga Liberale

Nga Talat Xhaferi, Vjosa Osmani e Vuçiç, kush janë

Liderët e rajonit mblidhen sot në Tiranë për samitin BE-Ballkani Perëndimor me fokus integrimin e Ballkanit Perëndimor drejt Bashkimit Europian, si edhe zbatimin e Planit të Rritjes për Ballkanin Perëndimor.

Disa nga pjesëmarrësit sipas burimeve të Top Channel janë: presidenti serb Aleksandër Vuçiç, Kryeministër i Malit të Zi, Milojko Spajiç, Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi etj.

Emrat e udhëheqësve të cilët marrin pjesë në këtë takim.

-Edi Rama – Kryeministër i Shqipërisë
-Aleksandër Vuçiç – President i Serbisë
-Milojko Spajiç – Kryeministër i Malit të Zi
-Borjana Kristo – Presidente e Këshillit të Ministrave të Bosnjes dhe Hercegovinës
-Talat Xhaferi – Kryeministër i Maqedonisë së Veriut
-Vjosa Osmani– Presidente e Kosovës
-Oliver Varhelyi – Komisioneri i BE-së për Zgjerimin

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH