Ekonomi

Rritje e lehtë e EUROS dhe rënie e DOLLARIT,  Çfarë ndodh sot me KËMBIMIN VALUTOR?

Shkruar nga Liberale
Rritje e lehtë e EUROS dhe rënie e DOLLARIT,  Çfarë

Këtë të mërkurë dollari amerikan është blerë më 1 maj, me 93.3 lekë dhe është shitur me 94.3 lekë sipas kursit të këmbimit, duke shënuar kështu një rënie të vogël.

Sakaq një rritje të lehtë ka pësuar dhe monedha evropiane Euro, ku në tregun valutor blihet me 100.3 lekë dhe shitet me 101.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.0 lekë dhe shitet me 118.1 lekë.

Franga Zvicerane ka pësuar një rënie të vogël në tregun valutor, ajo blihet këtë të hënë me 102.4 lekë dhe shitet me 103.4 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH