Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen dhe shiten euro, dollari dhe menedhat e tjera

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen dhe shiten euro, dollari dhe menedhat e

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 96.1 lekë dhe do shitet me 97 lekë.

Monedha evropiane euro sot do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 108.7 lekë dhe do shitet me 110 lekë.

Paundi britanik do blihet me 120.6 lekë dhe do shitet me 121.5 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Me sa blihen dhe shiten euro, dollari dhe menedhat e

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH