Aktualitet

Sezoni turistik/ Zbulohet drafti paraprak, ja si do të bëjmë plazh

Shkruar nga Liberale
Sezoni turistik/ Zbulohet drafti paraprak, ja si do të bëjmë

Ministria e Turizmit, në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale kanë hartuar një draft në lidhje me masat kundër koronavirusit që do të respektohen përgjatë sezonit turistik.

Përveç së tjerash në draft theksohet se të gjithë personat që do të hyjnë nëpër këto mjedise, bare, restorante apo hotele, do duhet t’ju matet temperatura një nga person që do të jetë i trajnuar. /Gazeta Liberale

MTM_Protokolli-i-Masave-Anti-Covid19

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH