Ndërkombëtare

Përshkallëzohet konflikti Armeni-Azerbajxhan

               Publikuar në : 20:55 - 17/10/20 liberale

Një sulm me raketa armene rrafshoi disa shtëpi banimi në qytetin e dytë më të madh të Azerbajxhanit, Ganja.

Ministria e Emergjencave në Azerbajxhan bëri të ditur se dy predha goditën të shtunën ndërtesat, duke vrarë 13 civilë dhe duke plagosur më shumë se 50 të tjerë.

Sulmi me raketa shënon një përshkallëzim të konflikti mes Armenisë dhe Azerbajxhanit për krahinën e Nagorno-Karabakut, ku deri më tani numërohen rreth 630 viktima, ushtarakë dhe civilë.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back