Globi

Përplas dy burra për vdekje, gjykata liron djalin e policit

Shkruar nga Liberale
Përplas dy burra për vdekje, gjykata liron djalin e policit

Në Angli një 18 vjeçar nën efektin e lëndës narkotike kanabis sativa, vrau dy burra dhe ia doli të ikë nga burgu. Max Coopey përplasi për vdekje Jason Imi, 48 vjeç dhe John Shackley, 61 vjeç.

Në dënimin e parë të dhënë nga gjykata, ai u detyrua të punojë për komunitetin. Dy muaj pas ngjarjes tragjike,  u kap  nga policia duke drejtuar një makinë në gjendje të dehur.

Max u dënua me tre muaj burg javën e kaluar, por sot doli me lirim me kusht./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1101641"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH