Globi

OBSH dërgon ekip në Kinë për të mësuar prejardhjen e Covid-19

Shkruar nga Liberale
OBSH dërgon ekip në Kinë për të mësuar prejardhjen

Organizata Botërore e Shëndetësisë do të dërgojë javën tjetër në Kinë një ekip ekspertësh me qëllim për të kuptua sesi ka filluar pandemia e koronavirusit.

Këtë e ka bërë të ditur mbrëmjen e të hënës drejtori i pergjithshem i OBSH-së, Tedros Adhanom Gebrejesus.

Në një prononcim për mediat, ai theksoi se njohja e prejardhjes se koronavirusit eshte shume e rëndësishme për vijimësinë e gjendjes.

Kreu i OBSH-së parashikon që nga vizita në Kinë të mësohet se si ka filluar përhapja e pandemisë dhe sesa e përgatitur është bota për të ardhmen.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH