Globi

Nisin hetimet për mjekun që vdiq pas vaksinimit

Shkruar nga Liberale

Doktori nga Florida, i cili humbi jetën disa javë pasi u vaksinua kundër COVID-19 u identifikua nga gruaja e tij. Ai është 56-vjeçari Gregory Michael. Sipas gruas, ai vdiq nga një reaksion i vaksinës kundër COVID.

Drejtori i operacioneve në zyrën e ekzaminuesit mjekësor, Darren Caprara tha se zyra e tij po punon me Departamentin e Shëndetësisë në Florida dhe Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve për të hetuar vdekjen e Michael.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH